Bărbaţii pot avea o iubită şomeră, dar femeile nu vor un partener fără job

Ultima actualizare:

În vremuri de criză este, din păcate, foarte comun ca unul din membrii unui cuplu să fie în şomaj. Această situaţie, totuşi, nu-i afectează la fel pe bărbaţi şi pe femei.

Conform unui studiu, bărbaţii nu au o problemă în a avea o iubită fără loc de muncă, dar pentru femei un partener în şomaj este un obstacol când vine vorba de a iniţia o relaţie de cuplu.

Pagina web de «dating», mobifriends.com, a realizat un studiu din care se desprinde că 68% dintre bărbaţi nu ar avea nicio problemă în a "ieşi" cu o femeie care este în şomaj, pentru că dau mai multă importanţă iubirii, scrie site-ul Telecinco.

Acelaşi studiu, însă, reflectă că pentru femei, în schimb, această situaţie nu este una dorită. 80% dintre femei nu ar începe o relaţie cu un bărbat fără loc de muncă, pentru că nu s-ar simţi "confortabil" să-l «întreţină» financiar.

Citeşte întreg articolul pe adevarul.es



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
canicula, foto shutterstock jpg
Metrorex sindicat concurs club feroviar jpg
meryl streep  getty jpg
foto 1 telefon la volan jpg
image png
image png
litoral romania   foto ovidiu oprea jpeg
masina prabusita transfagarasan webp
image
image