Duster, finalistă la «Maşina anului în Europa»!

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Duster este la un pas de a primit titlul de cea mai bună maşină de pe continent.

Jurnaliştii europeni au ales, ieri, SUV-ul românesc printre cele şapte maşini finaliste în competiţia "Maşina anului 2011 în Europa". Dacia Duster este prima maşină românească ajunsă în finala concursului, iar rezultatul îl vom afla la sfârşitul lunii noiembrie.

Până atunci, Duster trebuie să mai bată încă şase maşini nou-nouţe: Alfa Romeo Giulietta, Citroen C3/DS3, Ford C-Max, Nissan Leaf, Opel Meriva şi Volvo S60/V60. Tot în premieră, anul acesta se află în competiţie şi un model 100% electric, Nissan Leaf.

Duster a reuşit să-i impresioneze pe jurnaliştii din peste 20 de ţări prin raportul calitate/preţ, fiabilitate şi comportamentul pe teren accidentat.

simeon stalpnicul png


Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
image
image