Directori de la Transporturi demişi din cauza zăpezii

Ultima actualizare:

Potrivit oficialului de la Ministerul Transporturilor, directorul Regionalei de Drumuri şi Poduri Bucureşti, Mihai Nica, şi directorul de întreţinere a drumurilor din CNADNR, Florin Dascălu, au fost demişi deoarece nu au reuşit să realizeze un management eficient.

"Motivul pentru care i-am demis este că nu ne distrăm cu iarna şi cu problemele care apar. Nu s-au ridicat (cei doi directori demişi - n.r.) la nivelul exigenţelor, şi aici mă refer la problemele ivite în cele două zile în trafic. Este un avertisment şi pentru ceilalţi directori de regionale. Dacă voi constata probleme şi la alte regionale, toţi cei responsabili vor fi demişi. Eu ştiu că iarna nu-i ca vara, dar iarna vine în fiecare an", a precizat Berceanu.

Ministrul demis al Transporturilor a explicat că i-a dat afară pe cei doi directori pentru management defectuos în ceea ce priveşte ţinerea sub control a drumurilor pe timp de iarnă.

Aurel Bălăjel şi Vasile Ionaşcu vor prelua interimatul pentru direcţia de întreţinere a drumurilor din CNADNR şi, respectiv, pentru conducerea Regionalei de Drumuri Bucureşti, înlocuindu-i pe cei doi directori demişi.

Mai citeşte:România, paralizată de nămeţi - VIDEOCapitala, sub asediul zăpezii



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
perne pexels jpg
Impozit locuință - taxe casa FOTO Shutterstock
caine plimbare istock jpg
imobil anaf jpg
caine flori shanghai profimedia (1) jpg
peptide IStock jpg
dublin irlanda pixabay jpg
BOLOJAN  jpg
image
image