Blue Air intră în insolvenţă pentru datorii de 200.000 de euro

Ultima actualizare:

    Avion Blue Air
Avion Blue Air

Compania aeriană low-cost Blue Air, deţinută de omul de afaceri român Nelu Iordache, a intrat în insolvenţă pentru datorii de 200.000 de euro.

Tribunalul Bucureşti a admis pe 6 octombrie deschiderea procedurii insolventei împotriva societăţii Blue Air Transport Aerian SA.

Insolvenţa Blue Air a fost cerută de mai multe companii, printre care şi Tarom şi Carpatair."Datoriile pentru care s-a admis insolvenţa sunt de aproximativ 200.000 euro, dar Blue Air are datorii mult mai mari", a declarat pentru incont.ro avocatul Remus Borza, a cărei firmă Assistance Insolv a fost desemnată de către judecător ca administrator judiciar în dosarul Blue Air.

Pe de altă parte, reprezentanţii companiei aeriene low-cost neagă că ar fi intrat în insolvenţă.

"Declarăm public faptul că nu suntem debitori ai celor două societăţi pentru care instanţa de judecată urmează a se pronunţa în dosar", a declarat Sherif Ussama, CEO al companiei Blue Air.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
anca verma instagram jpg
alex madred war 6842531 jpg
drona marina jpg
explozie drona jpg
ileana matus cristian pomohaci colaj facebook jpg
ciocan judecator pixabay jpg
explozie portul constanta captura video jpg
image png
image
image