Simona Halep a fost eliminată în sferturi la Miami

Simona Halep

SImona Halep a demonstrat încă o dată că este departe de forma arătată în sezoanele trecute. Românca a fost învinsă cu scorul de 4-6, 6-3, 6-2 de elvețianca Timea Bacsinszky, părăsind turneul de la Miami în faza sferturilor de finală. Următoarea competiție pentru Halep este meciul de Fed Cup cu Germania.

UPDATE: CHiar dacă Simona si-a făcut serviciul,  Bacsinszky nu a iertat cand i-a venit randul la serviciu si a castigat cu 6-2 meciul decisiv!

UPDATE: Bacsinszky e la doar un game de câștigarea meciului. Conduce cu 5-1!

UPDATE: Simona Halep a câștigat, pe propriul serviciu, primul game: 1-4

UPDATE: Din păcate, meciul merge într-un singur sens si elvețianca are 4-0

UPDATE: Darren Cahill a venit din nou lângă eleva lui și a încercat să o liniștească. Să sperăm că va și reuși să facă acest lucru.

UPDATE: Simona Halep și-a pierdut serviciul: 0-3.

UPDATE: Simona pierde un nou game si elvețianca e la conducere: Halep - Bacsinszky 0-2

UPDATE: Simona Halep începe setul la fel de prost pe cum îl terminase pe precedentul: îsi pierde serviciul si e condusă cu 0-1. La serviciu urmează Bacsinszky.

UPDATE: Elvețianca a câștigat setul, din păcate: 3-6. Acum urmează setul decisiv. Să sperăm că cea care va învinge va fi Simona.

UPDATE: Intervenția lui Darren Cahill a dus la castigarea game-ului de catre Simona: 3-5

UPDATE: Bacsinszky și-a câștigat serviciul si e la doar un game de câștigarea setului secund: 2-5

UPDATE: Simona și-a facut serviciul si revine in meci: 2-4

UPDATE: Evețianca se distanțează la trei game-uri: 1-4

UPDATE: După o pauză de 5 minute cauzată de ploaie, meciul s-a reluat cu elvețianca la serviciu

UPDATE: A inceput sarabanda break-urilor: Bacsinszky a facut break si conduce cu 3-1. La Miami a inceput sa picure, iar liniile terenului sunt alunecoase. Vor fi sterse cu prosoapele. Pe teren e OK. Sa speram ca nu ne va da ploaia peste cap seara

UPDATE: Simona și-a luat break-ul inapoi: 1-2. Hai cu egalarea!

UPDATE: Oarecum inexplicabil, Bacsinszky face break-ul si conduce cu 2-0 în setul secund. Tot ea urmează la serviciu, evident.

UPDATE: Setul al doilea a inceput la fel ca primul, cu un game câștigat de elvețianca pe serviciul ei.

UPDATE: In doar 45 de minute, Simona Halep a câștigat primul set: 6-4. Hai Simona!!!

UPDATE: Timea Bacsinszky a servit prima si a castigat serviciul: 0-1

UPDATE: Cu o oră și 5 minute întârziere, a început meciul Simonei Halep.

UPDATE 20.50: Partida va începe probabil după ora 21.10.

UPDATE 20.14. Partida Simonei Halep va începe probabil după 20.30, conform celor mai noi informaţii de la Miami.

Meciul Halep - Bacsinszky va fi găzduită de arena centrală de la Miami, fiind a doua confruntare a zilei după cea din turneul masculin dintre Richard Gasquet şi Tomas Berdych.

În vârstă de 26 de ani, elveţianca Timea Bacsinzsky poate fi considerată pe jumătate româncă, în condiţiile în care tatăl său, Igor, e un antrenor maghiar născut în Transilvania.

Timea Bacsinszky

Simona Halep şi Timea Bacsinszky s-au întâlnit de două ori până în prezent, scorul fiind 2-0 în favoarea româncei. Primul meci a avut loc în 2010 în semifinalele turneului de la Torhout (6-1, 6-3), iar al doilea în finala din 2015 de la Shenzen (6-2, 6-2).