Simona Halep e în optimi la Indian Wells după o victorie cu Makarova

Simona Halep foto: Click

Simona Halep s-a calificat de o manieră entuziasmantă în optimile de finală ale turneului de la Indian Wells, acolo unde este favorita numărul 5. Ea a învins-o pe Ekaterina Makarova și va juca în continuare cu cehoaica Barbora Strykova.

UPDATE: Victorie pentru SImona, care se impune cu 6-2, 6-4 intr-o ora si cinci minunte

UPDATE: Simona conduce cu 5-4

UPDATE: Se merge cap la cap. Makarova egalează: 3-3

UPDATE: Simona Halep și-a castigat rapid serviciul: 3-2

UPDATE: Rusoaica egalează în setul secund: 2-2. Simona va servi

UPDATE: Simona și Makarova merg cap la cap și în setul secund. Acum Halep conduce cu 2-1, iar rusoaica este la serviciu

UPDATE: Simona Halep a reusit break-ul si a castigat primul set: 6-2. Totul a durat 25 de minute

UPDATE: Simona Halep isi consolideaza avantajul: 5-2

UPDATE: Simona Halep a reușit break-ul si conduce cu 4-2!

UPDATE: Fiecare jucătoare si-a castigat serviciul pana la scorul de 3-2 pentru Halep.

UPDATE: Incepe partida, cu Simona la serviciu

Simona Halep, locul 5 WTA, cap de serie numărul 5 şi deţinătoarea trofeului, va evolua luni dimineaţă, nu mai devreme de ora 5.30, în turul trei la Indian Wells, unde o va întâlni pe Ekaterina Makarova, locul 32 WTA şi cap de serie numărul 30.

Meciul dintre Halep şi Makarova este ultimul programat duminică seară la Indian Wells (luni dimineaţă în România) pe terenul 1 şi este transmis de Dolce Sport.

Halep şi Makarova s-au mai întâlnit de trei ori până în prezent, românca fiind în avantaj, scor 2-1. În sferturile de finală ale ediţiei din februarie trecut a turneului de la Dubai, Halep a câştigat cu 6-3, 1-6, 7-5, după ce cu o lună înainte pierduse în faţa rusoaicei, cu scorul de 4-6, 0-6, în sferturile de finală ale turneului Australian Open. Românca a câştigat şi prima partidă pe care ele au disputat-o, scor 6-1, 7-6 (6), în sferturile de finală ale turneului de la New Haven.