Tenis

Citește cele mai recente știri din tenis și află care sunt cei mai buni jucători din ATP și WTA. Vezi programul turneelor, programul meciurilor, clasamentele de tenis masculin și feminin. Aici găsești informații actualizate, reportaje, interviuri, știri din tenis despre Simona Halep, Rafa Nadal, Serena Williams, Roger Federer, Caroline Wozniacki, Juan Martin del Potro, Sloane Stephens sau Novak Djokovic.

Una dintre jucătoarele reprezentative pentru tenisul mondial feminin al ultimilor 10 ani, daneza Caroline
Simona Halep și-a aflat adversara din turul al treilea de la Australian Open 2020. Va fi o întâlnire în premieră.
Simona Halep s-a calificat în turul al treilea la Australian Open 2020, după un meci controlat de la un capăt la
Sorana Cîrstea a pierdut (6-4, 3-6, 5-7) meciul cu Cori Gauff deși a avut 3-0 în setul decisiv
Simona Halep a mai adăugat un nume mare în lista de branduri a căror imagine este de când a intrat în elita
Simona Halep a trecut de primul hop la Australian Open 2020. La finalul victoriei obținute în fața americancei
Simona Halep s-a calificat în turul secund la Australian Open 2020 după un meci cu emoții în primul set.
Primul turneu de Grand Slam al anului, Australian Open, a șocat din chiar ziua inaugurală. Grigor Dimitrov a fost
La Australian Open 2020, Simona Halep va debuta marți dimineață, contra americancei Hennifer Brady. Românca este
Aflată pentru a 10-a oară pe tabloul principal la Melbourne, Simona Halep va debuta marți dimineață la primul
Australianca Ashleigh Barty a câştigat, astăzi, turneul de la Adelaide, o întrecere cu premii în valoare totală de
Jucătoare de tenis originară din Slatina, Monica Niculescu s-a calificat pe tabloul principal de simplu de la
Organizatorii Australian Open 2020 au anunțat ora meciului dintre Simona Halep și Iulia
La finalul meciului câștigat cu 6-2, 6-4 în fața britanicei Harriet Dart, Simona Halep a
De Maria Sharapova a mai rămas doar numele. Fost lider mondial și multiplă campioană de
Serena Williams a câștigat primul ei meci la turneul de tenis Australian Open, iar la
Australian Open 2020 a început cum nu se poate mai bine pentru români. Sorana Cîrstea s-a
România va avea patru jucătoare pe tabloul de simplu al turneului de grand slam de la
Eliminată în ”sferturi”, la Adelaide, Simona Halep va avea câteva zile în plus pentru a