Simona Halep pare a fi urmărită de blestemul ploii şi la Cincinnati. După ce la Montreal a jucat câte două meciuri
Simona Halep şi Marius Copil vor juca miercuri la Cincinnati. Ei sunt singurii români rămaşi în probele de simplu
Simona Halep a ajuns la Cincinnati cu un avion privat. A fost bonusul primit din partea oganizatorilor turneului
Simona Halep a reuşit să cucerească, la Montreal, al treilea titlu WTA al sezonului din cinci finale disputate.
Fostul tenismen Ilie Năstase a declarat, luni, că nu crede că Serena Williams va mai reveni vreodată în fruntea
Constănțeanca și-a mai trecut în cont o finală în care s-a jucat un tenis de vis. Halep s-a impus cu 7-6/6, 3-6, 6
Simona Halep dispută diseară, în jurul orei 20.30, a doua sa finală la turneul găzduit de metropola canadiană.
Simona Halep știe să se și distreze, nu doar să muncească. După cel mai recent meci, încheiat cu o victorie și cu
Prin accederea în semifinalele Rogers Cup Simona Halep și-a asigurat prezența la Turneul Campioanelor
Accidentată în turul 2 al turneului de la Montreal, în setul decisiv cu Elina Svitolina, Mihaela Buzărnescu a
Accidentarea Mihaelei Buzărnescu în turul secund de la Montreal nu este, din fericire, atât de gravă pe cât părea
Ghinion teribil pentru Mihaela Buzărnescu! S-a accidentat grav – și-a sucit glezna – și a părăsit terenul în setul
Darren Cahill, antrenorul cu care Simona Halep a cucerit cele mai importante trofee din
Campioana de la Rogers Cup, Simona Halep, a acordat un interviu celor de la WTA, în care
După semifinala cu Ashleigh Barty (6-4, 6-1), de sâmbătă, Halep a răspuns unei provocări
Lider autoritar al clasamentului mondial, Simona Halep s-a calificat în finala Cupei
Constănțeanca Simona Halep își va mări avansul față de daneza Wozniacki, eliminată în
Ucraineanca Elina Svitolina, cea care a fost prima care a venit lângă Mihaela Buzărnescu
Mihaela Buzărnescu a obţinut în primul tur de la Montreal o victorie importantă nu doar