Tenis

Citește cele mai recente știri din tenis și află care sunt cei mai buni jucători din ATP și WTA. Vezi programul turneelor, programul meciurilor, clasamentele de tenis masculin și feminin. Aici găsești informații actualizate, reportaje, interviuri, știri din tenis despre Simona Halep, Rafa Nadal, Serena Williams, Roger Federer, Caroline Wozniacki, Juan Martin del Potro, Sloane Stephens sau Novak Djokovic.

Cum are de apărat doar 10 puncte de la ediția din 2018, Simona Halep poate sălta în ierarhia WTA după US Open.
Fiind gazdă a întâlnirii din 7 și 8 februarie 2020, echipa României e favorită la calificarea în faza finală a Fed
Sud-coreeanul Lee Duckhee a intrat în istoria tenisului, ca primul jucător surd care câștigă un meci în circuitul
Tragedie în lumea tenisului feminin. Tatăl celei mai tinere jucătoare din Top 25 mondial, Amanda Anisimova, a fost
La numai 10 ani, Rebeka Mirică a luat joaca în serios. În loc să se joace cu păpușile sau pe computer, așa cum
Simona Halep a acordat, înaintea plecării spre tuneele de pe continentul nord-american, un amplu interviu
ATP a luat o primă decizie în ceea ce-l privește pe australianul Nick Kyrgios, care a fost protagonistul unui
Simona Halep a fost eliminată în optimile de finală ale turneului de la Cincinnati, acolo unde anul trecut, dar și
Echipa României va fi cap de serie la tragerea la sorți pentru turul de calificare la turneul final al Fed Cup,
Turneul de la Cincinnati este unul plin de surprize. Nu mai puțin de 7 dintre primii 16 capi de serie au fost
Simona Halep revine miercuri după-amiază pe teren, în turul secund al turneului de la Cincinnati.
Victorioasă la Rogers Cup, Bianca Andreescu (19 ani) a ajuns la 2.417.873 de dolari câștiguri obținute numai din
Cu o distribuție mai mică decât de obicei, românii și-au aflat adversarele din primul tur
Tragerea la sorți a celei de a VI-a ediții a Vitality Open Tour a fost efectuată de
Simona Halep a încheiat cu bine primele două săptămâni ale celei mai încărcate perioade
Simona Halep a întâlnit-o în noaptea de joi spre vineri, 16 august, pe americanca Madison
Australianul Nick Kyrgios a avut o nouă reprezentaţie scandaloasă, în turul al doilea al
Pentru Simona Halep, turneul de la Cincinnati a fost mereu unul favorit, dovadă fiind și
Bianca Andreescu (19 ani) și Serena Williams (37 de ani) au produs un moment plin de