Tenis

Citește cele mai recente știri din tenis și află care sunt cei mai buni jucători din ATP și WTA. Vezi programul turneelor, programul meciurilor, clasamentele de tenis masculin și feminin. Aici găsești informații actualizate, reportaje, interviuri, știri din tenis despre Simona Halep, Rafa Nadal, Serena Williams, Roger Federer, Caroline Wozniacki, Juan Martin del Potro, Sloane Stephens sau Novak Djokovic.

Favoriţi cu numărul 3, Horia Tecău şi germanul Kevin Krawietz au câştigat, astăzi (duminică, 20 iunie), finala de
Alături de germanul Kevin Krawietz, Horia Tecău (36 de ani) s-a calificat, astăzi (vineri, 18 iunie), în finala de
Horia Tecău şi germanul Kevin Krawietz, favoriţii numărul 3, s-au calificat, miercuri, în sferturile de finală ale
Fosta jucătoare daneză de tenis Caroline Wozniacki a devenit mamă pentru prima oară. Ea a născut o fetiţă, care se
Campionul sârb a devenit primul jucător din istorie cu cel puțin două trofee câștigate la fiecare din cele patru
La puțin timp după finală s-a aflat că Stefanos Tsitsipas a primit o veste tristă înaintea disputei cu Djokovic.
Cehoaica Barbora Krejcikova este regina încoronată a zgurei în 2021. Jucătoarea în vârstă de 25 de ani a cucerit
Turneul de la Roland Garros are o nouă campioană. Aceasta este cehoaica Barbora Krejcikova, cea care duminică
Parcursul Irinei Begu la Roland Garros s-a încheiat vineri, în semifinalele probei de dublu.
Zilele trecute vestea logodnei Simonei Halep a venit ca un zvon, care a fost confirmat chiar de jucătoarea noastră
Organizatorii turneului de la Roland Garros au reușit să nemulțumească pe toată lumea cu modul în care au gândit
Performanță de excepție reușită de Irina Begu la Roland Garros. În pereche cu argentinianca Nadia Podoroska, ea s-
Aflată pe locul 3 WTA, Simona Halep (29 de ani) s-a retras de la turneul de categorie WTA
Jucătoarea japoneză Naomi Osaka, locul 2 WTA, nu va evolua nici la turneul de la
Novak Djokovic a avut o revenire senzațională în finala turneului de la Roland Garros.
Novak Djokovic a făcut meciul vieții pe zgură și l-a învins în semifinalele turneului de
Simona Halep a dat vești bune fanilor săi. Perioada grea din punct de vedere al
Simona Halep nici nu se gândea că absența de la Roland Garros din cauza accidentării se
Participant la turneul din acest an de la Roland Garros alături de Kevin Krawietz (