Simona Halep se află în fața celei mai importante partide de la Australian Open, sfertul de finală contra
Sportiva cehă Karolina Pliskova, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 6, a învins-o în trei seturi, 6-7 (5), 6-3, 6
Simona Halep, locul I WTA, şi-a egalat cea mai bună performanţă la Australian Open, calificarea în sferturile de
După "maratonul" din optimi, când a avut nevoie de 3 ore şi 45 de minute pentru a se califica, Simona Halep a avut
Halep trebuie să dispute trei meciuri în patru zile la Australian Open. Luni, de la ora 8.00, e primul, în optimi.
Irina Begu și Monica Niculescu continuă au reușit să ajungă în sferturile de finală ale probei de dublu Australian
Simona Halep și-a aflat și viitoarea adversară din optimile de finală de la Australian Open. Aceasta este japoneza
Simona Halep (26 de ani) a jucat un meci dramatic cu americanca Lauren Davis (24 de ani). După ce învins-o și s-a
Simona Halep a obținut azi o calificare dramatică, după un meci de aproape 4 ore, în optimile de finală ale
Prin calificarea în optimile de dublu la Australian Open, Irina va urca pe locul 26 în lume.
Simona Halep va juca în noaptea de vineri spre sâmbătă în turul trei la Australian Open, împotriva jucătoarei
La finalul victoriei cu 6-2, 6-2 obţinute în faţa canadiencei Eugenie Bouchard în turul secund de la Australian
Echipa formată din Irina Begu și Monica Niculescu merge în semifinalele Australian Open,
Simona Halep a ajuns în sferturi la Australian Open în ciuda faptului că nu s-a odihnit
Simona Halep o va înfrunta în optimile de finală pe Naomi Osaka (20 de ani), după ce
Simona Halep a jucat un meci colosal cu Lauren Davis, pe care a învins-o, calificându-se
Simona Halep s-a calificat dramatic în otpimile de finală la Australian Open, învingând-o
Monica Niculescu şi Irina-Camelia Begu, favoritele numărul 10, s-au calificat în optimile
Simona Halep s-a calificat fără mari emoţii în turul al treilea la Australian Open.