VIDEO! Torje n-a putut să-l oprească pe Messi! Argentinianul a făcut show!

Gabi Torje şi Leo Messi

Granada lui Gabi Torje nu a putut rezista în faţa colosului Barcelona, echipă condusă în teren de magistralul Leo Messi, marcatorul unei "duble" graţie căreia catalanii au obţinut încă trei puncte în lupta pentru titlu în La Liga.

Cu Gabi Torje titular, Granada a primit vizita liderului Barcelona în etapa a 24-a din Primera Division.

Deşi înainte de meci, fostul dinamovist se gândea că echipa sa poate scoate măcar un egal contra catalanilor, Messi a anulat orice speranţă pentru gruparea andaluză, care a pierdut cu 2-1.

Graţie celor două goluri înscrise contra Granadei, Messi a ajuns la cota 301 goluri înscrise pentru trupa lui Tito Vilanova doar în Primera Division.

Torje a fost titular la Granada, fiind schimbat în minutul 76, la trei minute după golul doi al catalanilor. Cu excepţia câtorva centrări periculoase, mijlocaşul român nu s-a remarcat contra Barcelonei.