VIDEO Eric a înscris în premieră la arabi, dar echipa lui s-a făcut de râs

Eric de Oliveira

Fostul jucător al celor de la Pandurii a avut nevoie de mai puţin de un meci întreg pentru a înscrie la Al-Ahli Jeddah, dar reuşita sa a fost irosită cu nonşalanţă de colegi.

După 58 de minute bifate în partida sa de debut, săptămâna trecută, şi înca 12 minute, astăzi, Eric de Oliveira a marcat la Al-Ahli. Brazilianul s-a înălţat din mijlocul careului şi a punctat cu o lovitură puternică şi bine plasată de cap. Potrivit calculelor hărtiei, la 1-0 din minutul 12, cea mai bogată echipă din Arabia Saudită ar fi trebuit să defileze pe terenul celor de la Al-Shoalah, nou-promovată în prima ligă. Meciul s-a încheiat însă ruşinos pentru Al-Ahli.

Cu Eric schimbat după 77 de minute, oaspeţii au reuşit „performanţa" de a fi egalaţi în ultimul minut, în condiţiile în care jucau în superioritate numerică după eliminarea lui Kondo, în minutul 81. Partida s-a încheiat 1-1, rezultat care a adâncit criza pentru Al-Ahli.