Ţucudean i-a aruncat mănuşa lui Messi! Dinamo - CSMS Iaşi 5:2

Ţucudean a reuşit o dublă în numai opt minute

Amicalul de peste două săptămâni dintre Dinamo şi FC Barcelona promite un duel de foc între George Ţucudean şi Lionel Messi. La numai o zi după ce argentinianul a dat o "triplă", vârful dinamovist a răspuns cu patru goluri în poarta Iaşiului.

Pe Arena Naţională, moldovenii lui Ionuţ Popa s-au predat încă din prima repriză. Ţucudean a reuşit o dublă în numai opt minute, mai întâi cu o lovitură de cap, apoi printr-o acţiune personală.

Ieşenii au revenit timid în joc, golul de 2-1 marcat de Onofraş fiind un simplu foc de paie.

Soarta partidei s-a înclinat definitive imediat după pauză, când acelaşi Ţucudean şi-a întregit "poker"-ul cu alte două reuşite.

Cu mai puţin de două săptămâni înainte de a veni în România pentru amicalul cu Dinamo, catalanii sunt într-o formă extraordinară, iar Messi impresionează chiar şi atunci când vine de la plajă.

Barcelona tocmai a învins pe Raja Casablanca, scor 8-0, iar argentinianul a reuşit un hattrick la chiar primul său meci jucat în pregătiri.

Totul în numai 11 minute. De altfel, el s-a înţeles de minune cu Alexis Sanchez şi Affelay, iar cei trei au făcut ravagii în atac.

„Lucrăm cu aceeaşi oameni, iar antrenamentele sunt similare.

Nu am mai avut atâta timp liber de foarte mult timp.

Oricum, eu tot timpul am primit mai multe zile pentru odihnă", a afirmat Lionel Messi.