Titlul nu se ia târâş! CFR şi Craiova au făcut 0-0 pentru FCSB

CFR a făcut un nou meci neconvingător, iar jucătorii se revoltă deja împotriva acestui joc defensivFOTO: Sportpictures.eu

Clujenii au început play-off-ul ca lideri şi au primit în mod meritat prima şansă la câştigarea campionatului. După trei partide trase de păr şi cu evoluţii şterse, ardelenii sunt pe cale să fie deposedaţi de acest statut.

Acel 2-1 cu Iaşi venit dramatic în al cincilea minut de prelungire a rămas singura victorie a feroviarilor în play-off. Cu adversarele directe, CFR n-a încercat decât să nu piardă, a jucat economicos şi aşa nu va rezista mult în faţa asaltului FCSB-ului. Ultimul egal, 0-0 la Craiova fără vreo ocazie importantă de gol în contul trupei lui Dan Petrescu, i-a enervat până şi pe jucători care simt că nu sunt pe drumul cel bun. Cel mai dur dintre toţi a fost însă tocmai Alexandru Ioniţă, puştiul adus de la Astra Giurgiu, care a spus că nu e mulţumit nici de cum abordează CFR meciurile, nici de statutul său în Gruia. „Mi-aş dori să jucăm mai ofensiv, dar acesta e stilul domnului Dan Petrescu şi trebuie să ne adaptăm. Mă bucur că am venit la CFR. Din păcate nu prea am jucat în ultimele meciuri. Consider că merit mai multe minute”, a fost declaraţia surprinzătoare a lui Ioniţă, care probabil nu-i va plăcea prea tare „Bursucului”. Din păcate pentru tehnician, jucătorul cam are dreptate şi rivalii confirmă asta. „CFR nu joacă nimic. Nu are nicio idee. La ei totul e inerţie”, a spus şi Mihai Stoica, directorul sportiv al rivalilor.

Alex Ioniţă spera mai mult în aventura sa de la CFRFoto: Click!