Şumudică a pupat arbitrul după un gol al lui Kayseri. Antrenorul a albit la turci, dar e foarte iubit

Antrenorul a făcut un nou gest nelalocul lui, dar a rămas nesancţionatFoto Click!

Puţină lume i-a dat lui Marius Şumudică şanse de reuşită în Turcia, mai ales că preluase o echipă care abia s-a salvat anul trecut de la retrogradare. Totuşi, rezultatele au venit şi deka Kayseri nu mai e un foc de paie, ci o certitudine. Şi multe se datorează charismei românului.

Fostul tehnician al Astrei Giurgiu a dus circul şi buna dispoziţie şi în Turcia, iar în etapa din weekend-ul trecut a făcut iar spectacol. Kayseri a câştigat cu 2-1 în faţa celor de la Konyaspor şi a făcut 17 puncte, la fel ca Goztepe, locul 2 şi Akhisar, locul 3. Nici acest succes n-a venit însă uşor, ci cu foarte mari emoţii şi transpiraţie. Kayseri, cu Boldrin, Săpunaru, Thiago Lopes şi Silviu Lung junior titulari a deschis scorul din penalty, în minutul 50, prin Turuc, a făcut 2-0 15 minute mai târziu, datorită lui Ryan Mendes şi a primit un gol fără efect în clasament în prelungiri, de la Şahiner. După a doua reuşită a lui Kayseri, Şumudică s-a dezlănţuit! A sărit pe gard pentru a se bucura cu fanii, s-a tăvălit cu jucătorii şi l-a pupat pe arbitrul de rezervă într-un gest de afecţiune cam exagerată. Nu e pentru prima dată când Şumudică face asta, iar turcilor le place la nebunie! Şi atâta timp cât sunt şi rezultate, nimic nu mai contează.

Vezi AICI rezumatul meciului Kayseri - Konya, 2-1, şi momentul când Şumudică în sărută cu foc pe unul dintre arbitri!

Şumudică a fost tot timpul grizonat, dar la turci a albit parcă de totFoto Click!