„Ştrumful” Răzvan Lucescu i-a enervat pe greci

Răzvan Lucescu

Patronul unei echipe adverse l-a atacat dur pe antrenorul român al lui PAOK Salonic.

Sub conducerea lui Lucescu junior, PAOK şi-a continuat duminică drumul spre titlul de campioană a Greciei, primul după mai mult de trei decenii. Alb-negrii s-au impus pe teren propriu cu 2-1 în meciul cu Larisa, distanţându-se în fruntea clasamentului (şapte puncte peste Atromitos şi opt peste Olympiacos). La finalul întâlnirii de la Salonic, patronul oaspeţilor a aruncat vorbe urâte la adresa lui Răzvan Lucescu, acuzat în primul rând de faptul că protestează deseori la deciziile arbitrilor. „Lucescu a depăşit orice limită, a pus presiune pe central şi s-a plâns mereu. E un ştrumf”, a declarat Alexis Kougias. Contra Larisei, PAOK a fost condusă cu 1-0, dar a întors rezultatul, primul dintre goluri venind din penalty în prelungirile primei reprize.