Stranieri în formă: Pușcaș, Keșeru și Săpunaru au marcat!

George Pușcaș

Vești bune pentru selecționerul Mirel Rădoi de la jucătorii cu care va aborda meciul cu Islanda de la 26 martie.

Astfel, George Pușcaș a marcat pentru a a doua oară la rând la Reading, în divizia a doua engleză. De această dată n-a mai făcut-o din penalty, ca etapa trecută, ci printr-o deviere inspirată, la un șut al unui coechipier. Cu reușita românului, Reading s-a distanțat la 2-0 în confruntarea din deplasare cu Sheffield Wednesday, meci câștigat în cele din urmă cu 3-0. În schimb, în Bulgaria, la reluarea campionatului, Claudiu Keșeru a pus umărul la o victorie clară (6-0) obținută de Ludogoreț, pe teren propriu, cu codașa Botev Vratsa. Keșeru a dat al treilea gol al echipei sale, în debutul reprizei secunde, cu câteva minute înainte de a fi schimbat. Un alt stranier aflat în vederile lui Rădoi care s-a întâlnit cu golul a fost Cristi Săpunaru, care a dat golul victoriei lui Kayserispor (1-0 pe terenul lui Denizlispor).