Steaua şi Chiajna, mereu în Concordie

Bucureştenii nu au avut probleme şi s-au impus cu 2-0

Steaua a cucerit trei puncte importante la Chiajna şi rămâne în lupta pentru titlu. Chiar dacă au jucat în 10, bucureştenii nu au avut probleme şi s-au impus cu 2-0. Doar jucau împotriva echipei conduse de viitorul antrenor al Stelei...

Iar acesta nu a dezamăgit. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 7 când Iliev, rămas liber în careu, nu a avut cum să rateze.

Apoi, Chipciu a fost eliminat în minutul 36, numai că aşteptatele atacuri în valuri ale Concordiei - o echipă care de regulă dă de la trei goluri în sus adversarelor - nu au apărut.

Au apărut însă, în joc, toate cele trei rezerve, introduse pe teren până în minutul 58. Iar apoi jucătorii gazdelor au început să cadă ca spicele, acuzând auto-accidentări.

Dinu, Roberto Iancu, Paulinho şi Iordache s-au accidentat singuri, într-un interval de cinci minute!

Nu au fost înlocuiţi - nici nu aveau cum, aşa că au continuat meciul şchiopătând.

Evident, pe acest fond, cu adversarii într-un picior, Martinovic a stabilit scorul final: 2-0 pentru Steaua.

Care rămâne lângă lider, dar care nu va mai putea rejuca meciul cu Chiajna.