Sepsi continuă minunea în Liga 1. E egala FCSB-ului pe primul loc

Covăsnenii au obținut un egal dramatic cu Voluntari, scor 1-1, și rămân în top în Liga 1Click.ro

Trupa din Sfântu Gheorghe a jucat senzaționat în aceste prime nouă etape în care au pierdut doar cu FCSB, pe Arena Națională, și în prima etapă, la Hermannstadt.

Asta chiar dacă toată lumea credea în alte trei puncte în fața Voluntariului, ultima clasată în acest moment, și care s-o facă pe Sepsi lider măcar pentru o zi. Din păcate pentru ardeleni, Malfleury a deschis repede scorul și ilfovenii au ținut cu dinții de rezultat până spre final, încercând să dea doar lovitura pe contraatac. Francezeul Tandia a egalat însă în al cinelea minut din prelungiri și a salvat un punct important pentru echipa din Sfântu Gheorghe, punct care l-a bucurat pe antrenor. "Este foarte bine că nu am pierdut. Am avut meciuri foarte bune sezonul ăsta, dar până la urmă nici noi nu suntem Bayern Munchen. Noi avem cea mai bună defensivă și în acest moment din campionat. S-a întâmplat să facem mai multe greșeli. Toți jucătorii au greșit, au jucat sub nivelul lor. Cu siguranță sunt conștienți că am făcut un joc slab, dar asta nu poate să ia din meritele pe care le au", a declarat Neagoe după meci. Oricum ar sta lucrurile, e foarte posibil ca în play-off-u următor să avem o noup surpriză: Sepsi.