Reghe, debut cu dreptul în Liga I: Steaua - CSU Craiova 2-0

Lui Laurenţiu Reghecampf i-a dat mâna să strâmbe dni nas după ce englezii au lăsat-o mai moale în returFoto Click!

Antrenorul Stelei s-a întors triumfător în fotbalul românesc. Roş-albaştrii s-au impus în faţa celor de la CS U Craiova cu 2-0, Papp marcând un eurogol, iar Tade dublând avantajul.

Reghecampf a trăit la maximum meciul de la Piteşti, mai ales că abia în minutul 81 echipa sa a deschis scorul. Fundaşul Paul Papp a şutat senzaţional de la 35 de metri, la colţul scurt al porţii lui Bălgrădean, şi a reuşit cel mai frumos gol al meciului. Apoi, la doar două minute distanţă, Tade a înscris, după ce Adi Popa l-a servit ideal.

Acum, Steaua e la doar opt puncte distanţă faţă de liderul Astra, giurgiuvenii având 42 de puncte.

Altfel , arbitrul Marius Avram a ieşit în evidenţă pentru că nu i-a dat voie jucătorului de la CS U Craiova Andrei Ivan să joace cu cască de protecţie, motivul fiind că aceasta nu era în culorile echipamentului sau măcar neagră. Ivan a riscat şi a jucat fără cască.

Iată care au fost echipele de start:

Steaua: Niţă -   Râpă, Varela,   Papp, Toşca -   Breeveld (Tahar 81) - Adi Popa,   Stanciu (Carp 90), Tudorie (Muniru 52), Hamroun – Tade

CS U Craiova: Bălgrădean (Straton 84) - Achim, Popov (   Dumitraş 24), Iliev, Vătăjelu -   Kay, Mateiu -   Bancu, Zlatinski, Ivan - Nuno Rocha (   Băluţă 89)