Rapid în Europa, Sportul în «B»

Sportul va juca la matineu, elevii lui Isăilă bifând 12 meciuri fără victorie

Sportul va juca la matineu, elevii lui Isăilă bifând 12 meciuri fără victorie, ultimul succes fiind în faţa lui Dinamo, 3-1. De partea cealaltă, succesul rapidiştilor a însemnat întreruperea unui şir de trei remize.

Herea, gol din penalty. În minutul 7 al meciului, Daniel Lung a comis henţ în careu, iar Herea a înscris din penalty. În repriza a doua, Grigorie a majorat scorul după o pasă a lui Teixeira.

Alexa, iertat. Gazdele au cerut penalty în minutul 56, când Alexa a comis henţ în careu, dar arbitrul Ovidiu Haţegan nu a acordat lovitură de pedeapsă. În schimb, antrenorul gazdelor, Daniel Isăilă, a fost trimis în tribună pentru proteste.

Stadionul a fost gol. Partida din Regie s-a disputat cu doar câţiva spectatori în tribune, mulţi preferând să urmărescă meciul de la balcoanele căminelor din zonă.

Rapid rămâne fără echipă în vară. La încheierea sezonului, giuleştenii vor rămâne fără antrenorul Răzvan Lucescu, curtat de arabi, dar şi fără 12 jucători. Coman va pleca din cauza conflictului cu galeria, lui Ioniţă, Deac şi Creţu le vor expira împrumuturile, iar Vâtcă, Rui Duarte, Ezequias, Burcă şi Glauber vor fi la final de contract.