Partida FC Viitorul - Dinamo, întreruptă 25 de minute din cauza fanilor dinamoviști

Gabi Iancu a deschis scorul cu DinamoFOTO: Sportpictures.eu

Meciul FC Viitorul - Dinamo, scor 5-0, care a avut loc luni seară, la Ovidiu, a fost întrerupt peste 20 de minute. Partida a fost reluată după ce galeria dinamovistă a fost evacuată.

Fanii dinamovişti, aflaţi în număr de aproximativ 200, i-au înjurat pe patronul Ionuţ Negoiţă şi pe antrenorul Eurgen Neagoe după numai 25 de minute de joc, la meciul FC Viitorul - Dinamo, care se dispută, luni seară, la Ovidiu.

Suporterii i-au cerut demisia tehnicianului.

După golul de 3-0 al gazdelor, din minutul 66, mai mulţi suporteri dinamovişti au intrat pe teren, fiind cu greu imobilizaţi şi scoşi din suprafaţa de joc de stewarzi.

Jandarmii au intervenit şi s-au postat în faţa peluzei în care se afla galeria dinamovistă, fără a intra în conflict direct cu suporterii

Managerul general al FC Dinamo, Florin Prunea, a mers la suporteri şi a încercat să-i calmeze, reușind să-i convingă să părăsească civilizat peluza.