Naţionala ziariştilor români a învins Moldova la Chişinău

Naţionala ziariştilor români

Naționala ziariștilor români a învins reprezentativa similară a Republicii Moldova în cadrul Olimpiadei APSM de la Chișinău.

Tricolorii din mass-media nu le-au făut concesii “fraților” de peste Prut chiar dacă e fost un meci demonstrativ.

Naționala de fotbal a ziariștilor români a învins, cu scorul de 4-3, reprezentativa similară a Republicii Moldova într-o partidă demonstrativă din cadrul Olimpiadei APSM de la Chișinău.

După meciul amical dintre cele două selecționate prietene și disputarea finalelor din cadrul turneului consacrat memoriei jurnalistului sportiv Boris Harcenco, a urmat festivitatea de premiere, care a fost făcută de președintele Asociației Presei Sportive din Moldova, Eduard Ciobanu.

Selecționata României, care este sprijinită de Superbet, Alexandrion Group, Aqua Carpatica și kipa.ro (sponsor tehnic), a întors spectaculos rezultatul, după ce a fost condusă de echipa jurnaliștilor din Republica Moldova cu 2-1 la pauză și cu 3-1 încă din startul celei de-a doua reprize. Urmează revanșa, în scurt timp, într-o locație care urmează să fie stabilită. Hai România!