Naționala de tineret a început cu o înfrângere campania pentru Europene

Florinel Coman a fost si inger si demon pentru nationala noastrăFOTO: Sportpictures.eu

Naționala de tineret a României a început cu stângul campania de calificare la turneul final al Campionatului European.

Echipa antrenată de Mirel Rădoi a fost învinsă cu scorul de 2-1 de Danemarca, la Aalborg. Golul echipei noastre a fost marcat de Coman, în minutul 80. Același jucător a ratat un penalty în ultimul minut de joc. Pentru Danemarca au marcat Olsen, în minutele 3 şi 55.

Au jucat formațiile:

ROMÂNIA: 12. Aioani – 18. Raţiu ( 19. Velisar 66) , 4. Paşcanu, 3. Dima (15. Chindriş 66), 2. Boboc – 17. Olaru,  5. Băluţă-cpt, 8. Dragomir (20. Ciobanu 51) – 10. Drăguş (22. Dobre 66), 11. Petre (9. Ganea 72), 7. Coman. Selecţioner: Mirel Rădoi

DANEMARCA: 1.Christensen – 3. Anymbe, 6. Sorensen, 5. Nelsson, 2. Poulsen – 8. Hjulmand (20. Kofod Andersen 46), 19. Nartey, 17. Holse (18.Madsen '87) – 7. Olsen, 10. Bruun Larsen, 14. Dreyer (9. Odgaard 66). Selecţioner: Albert Capellas