“Măcel” la Barcelona – Valencia: Messi şi Suarez au dat 7 goluri!

Messi şi suarez s-au distrat cu apărarea Valenciei

Meciul Barcelona – Valencia din turul semifinalelor Cupei Spaniei s-a încheiat cu un rezultat incredibil. Catalanii au zburdat pe teren şi au câştigat un neverosimil 7-0, golurile fiind marcate de doar doi jucători, Leo Messi şi Luis Suarez.

Coşmarul Valenciei a început încă din startul partidei, când uruguayanul Suarez a reuşit o „dublă” în primele 12 minute. Apoi a venit rândul argentinianului Leo Messi să iasă în evidenţă. Cel mai valoros fotbalist al planetei a bifat un hattrick, ducând scorul la 5-0 cu un sfert de oră înainte de finalul partidei. Luis Suarez n-a rămas mai prejos, cu alte două goluri marcate în ultimele 10 minute.

Pentru Valencia, echipă antrenată de englezul Gary Neville, este cea mai usturătoare înfrângere suferită în ultimii 23 de ani.