Incredibil! Timișoara a produs prima înfrângere a CFR-ului! S-au dat șapte goluri!

Dan Petrescu

Poli Timişoara a bătut CFR-ul cu scorul de 4-3, echipa de pe Bega conducând cu 4-0 după o oră de joc.

”Nu mă aşteptam la aşa ceva, cine s-ar fi aşteptat? Iei gol în minutul 1, de la 40 de metri, jucătorii nu au ştiut ce să facă. Nu mai luasem gol de 7 etape, în plus am jucat la 40 de grade. Vă spuns sincer că preferam să nu marcăm vreun gol şi să le înscriem etapa următoare. Am marcat de 3 ori, dar nu ne ajută la nimic. Poate doar pentru Balde e bine, că a înscris o dublă şi îl ajută la moral. Dar pe mine nu mă ajută la nimic revenirea asta. Cred că e prima oară când iau 4 goluri în fotbalul românesc. La asemenea rezultat, ar trebui să îi schimb pe toţi", a spus Dan Petrescu.

”Nu am avut nicio idee în prima repriză, parcă nu ştiam ce facem. Parcă jucam pentru prima oară fotbal. Acum vă spun aceste lucruri la cald, sunt foarte supărat. Când pierdem, întotdeauna antrenorul e principalul vinovat. Ne aşteaptă trei etape foarte grele, contra Craiovei, Chiajnei şi Stelei. Nu o să avem linişte, după partida asta. Mă aşteptam ca Timişoara să joace bine, ştiam că sunt puternici pe benzi, dar nu credeam că o să asist la aşa meci. Îl felicit pe Popa şi pe jucătorii Timişoarei, care şi-au dat viaţa”, a mai spus antrenorul CFR-ului.