Ianis Hagi a strălucit în victoria cu Celtic

Ianis Hagi a jucat pentru prima dată în derby-ul cu CelticFoto: Guliver/ GettyImages

Ianis Hagi a avut un început de an așa cum visa. El a jucat în repriza a doua a victoriei lui Rangers, scor 1-0, din derby-ul cu Celtic și toată lumea a fost de acord că intrarea lui pe teren a înclinat decisiv balanța spre echipa sa.

Introdus în teren în minutul 46, Ianis a fost lăudat de toată lumea după meciul câștigat de Glasgow Rangers cu scorul de 1-0 după autogolul lui McGregor, din minutul 70. Chiar dacă nu a marcat, românul a fost văzut de cei de la BBC drept cel mai bun om de la Rangers, echipă care că în acest an zburdă spre titlu. Cu acest succes, formația antrenată de Steven Gerard are cu 19 puncte mai mult decât Celtic, în fruntea clasamentului. E adevărat, are și trei meciuri mai mult disputate, dar chiar și așa, diferența ar putea fi de cel puțin 10 puncte pentru Ianis și coechipierii săi.

Hagi jr și-a arătat bucuria de după meci într-un mesaj pe Instagram: ”Am început anul exact cum trebuie! Primul meu Old Firm și o victorie pentru echipă”, a scris românul.