Euro 2016: Keşeru a marcat pentru Ludogoreţ

Claudiu Keşeru

Fotbalistul celor de la Ludogoreţ Razgrad, Claudiu Keşeru, a înscris în meciul cu Slavia Sofia şi a vorbit despre Campionatul European ce va începe în câteva săptămâni.

"Uneori doar trebuie sa fii la locul potrivit în momentul potrivit. Sper din suflet ca cel mai urât gol din cariera mea să fie la Euro cu Franţa, numai să fie!", a scris Keşeru pe facebook.

Keşeru a înscris un gol şi a fost autorul unei pase decisive în meciul câştigat în deplasare, 5-0, în faţa formaţiei Slavia Sofia. El a fost integralist, a marcat în minutul 21 şi în minutul 63 a primit un cartonaş galben.

Altfel, Andrei Prepeliţă a jucat şi el pe toată durata partidei, pentru Ludogoreţ.

Echipa din Razgrad a câştigat deja campionatul Bulgariei, având 70 de puncte în clasament. Ocupanta locului doi, Levski Sofia, are 56 de puncte.