Dinamo, a șasea înfrângere la rând în Liga 1

Gabi Torje a revenit la DinamoFOTO: Sportpictures.eu

Dinamo a ajuns la șase înfrângeri consecutive în Liga 1. De data asta, cei care i-au învins au fost jucătorii de la FC Botoșani, scor 2-1.

Moldovenii au marcat golurile rapid, în minutul 13, prin Ongenda, și în minutul 19, prin Kage, care a transformat un penalty. Golul gazdelor - primul în ultimele 6 etape - a fost reușit de Torje, în minutul 85, tot din penalty.

Cu acest al șaselea eșec consecutiv și al șaptelea din întreg campionatul în nouă meciuri disputate, Dinamo ocupă penultimul loc în clasament, cu 6 puncte.

Meciul a fost marcat și de un eveniment mai puțin întâlnit: jocul a fost întrerupt în minutul 36, după ce nocturna s-a stins brusc. Problema s-a remediat rapid şi partida s-a reluat după 13 minute.