Dinamo, salvată de arbitru la Braşov

Partida a început furtunos, cu braşovenii hotărâţi să decidă repede câştigătoarea.

În minutul 16, Paul Batin a trecut ca prin brânză prin apărarea bucureştenilor, iar Naumovski nu a avut altceva de făcut decât să scoată mingea din plasă.

Gazdele au continuat să atace, şi doar şansa a făcut ca scorul să nu capete proporţii.

Egalitatea a fost adusă de Dragoş Grigore, care a fructificat în minutul 39 o pasă foarte bună de la Issa Ba.

La 14 minute după pauză, Buga profită de o bâlbâială a „câinilor" şi tribunele iau foc. 2-1 pentru Braşov.

Numai că, abia introdus de antrenorul Bonetti, Cosmin Matei îşi intră în rolul de pompier de serviciu şi stinge furia gazdelor cu un gol marcat în minutul 72.

A fost să fie golul care a stabilit scorul final, chiar dacă braşovenii au mai marcat o dată, în minutul 87.

Dragoş Grigore a marcat în proprie poartă din centrarea lui Velajos, însă tuşierul Nagy a ridicat eronat fanionul indicând ofsaid la atacantul gazdelor.

Un cadou făcut antrenorului dinamoviştilor, Dario Bonetti, care a împlinit 51 de ani şi şi-a păstrat invincibilitatea în acest sezon pe banca bucureştenilor.

Rămâne de văzut dacă va reuşi să păstreze palmaresul imaculat şi după super-meciul de sâmbătă, cu „galacticii" de la FC Barcelona.

Acţionar nou la Dinamo. După plecarea lui Cristi Borcea, Dinamo nu a rămas în doar doi acţionari - Nicolae Badea şi Dragoş Săvulescu - aşa cum se credea.

Acţiunile deţinute de finul lui Gigi Becali au fost preluate, conform Fanatik Show, de omul de afaceri Ionuţ Negoiţă.

Acesta va fi prezentat ca nou acţionar într-o conferinţă de presă ce va avea loc cel mai probabil mâine.