Cupa Africii la pumni şi picioare!

Pumni şi picioare împărţite la întâmplare atât de fotbaliştii din teren cât şi de cei aflaţi pe băncile de rezerve

La finalul săptămânii trecute, meciul Libia – Algeria (0-1) din preliminariile Cupei Africii pe Naţiuni 2013 a fost întrerupt câteva minute bune din cauza unei bătăi generale iscate între jucătorii celor două echipe.

Lucrurile s-au precipitat după ce algerienii reuşiseră să deschidă scorul în ultimele minute ale întâlnirii, fapt care i-a scos din minţi pe libieni.

Au rezultat scene demne de sporturile de contact, cu pumni şi picioare împărţite la întâmplare atât de fotbaliştii din teren cât şi de cei aflaţi pe băncile de rezerve.

În cele din urmă, arbitrul a reuşit să calmeze spiritele şi să fluiere finalul partidei.

Returul va avea loc săptămâna viitoare în Algeria, câştigătoarea dublei manşe urmând să se califice la turneul final african.