Cu Tătărușanu rezervă, AC Milan s-a calificat în turul 3 preliminar din Liga Europa

shamrock-rovers-ac-milan-ibrahimovic-epa-efe-h_56350738.jpg

Zlatan Ibrahimovic a înscris primul gol pentru AC Milan în meciul de la Dublin
Zlatan Ibrahimovic a înscris primul gol pentru AC Milan în meciul de la Dublin
Foto: EPA-EFE

Formaţia AC Milan s-a calificat, joi seară, în turul 3 preliminar al Ligii Europa, învingând cu 2-0 pe Shamrock Rovers (Irlanda). Transferat cu o săptămână în urmă, de la Olympique Lyonnais, portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă.

Golurile în confruntarea care s-a desfășurat la Dublin au fost marcate de Ibrahimovici (min. 23) şi Calhanoglu (min. 67).

În turul 3 preliminar, AC Milan va întâlni în 24 septembrie, pe teren propriu, echipa Bodo/Glimt, care a eliminat (3-1) pe Zalgiris Vilnius. Golul învinșilor a fost marcat de Liviu Antal, în minutul 27. Pentru Bodo/Glimt au înscris Zinckernagel (min. 21), Boniface (min. 33) şi Berg (min. 82).

Celelalte rezultate din turul 3 preliminar al Ligii Europa: 

Progrès Niedercorn - Willem II 0-5
Hammarby IF - Lech Poznan 0-3
B36 Torshavn - The New Saints 2-2
Kaisar Kyzylorda - APOEL Nicosia 1-4
FK Ventspils - Rosenborg 1-5
Renova - Hajduk Split 0-1
FC Astana - Buducnost Podgorica 0-1
Ararat Armenia - Fola Esch 4-3
Teuta Durrës - Grenada CF 0-4
Lincoln Red Imps - Glasgow Rangers 0-5
KuPS Kuopio - Slovan Bratislava 1-1 (4-3 la lovituri de departajare)
FC Botoșani - Skendija Tetovo 0-1
Neftchi Baku - Galatasaray 1-3
FK Riteriai - Slovan Liberec 1-5
Lokomotiv Plovdiv - Tottenham 1-2
IFK Göteborg - FC Copenhaga 1-2
FK Bodo Glimt - Zalgiris Vilnius 3-1
Flora Tallinn - KR Reykjavik 2-1
Olimpija Ljubljana - Zrinjski Mostar 2-3
Connahs Quay Nomads - Dinamo Tbilissi 0-1
Sfîntul Gheorghe - Partizan Belgrad 0-1
Laçi - Hapoël Beer Sheva 1-2
OFI Creta - Apollon Limassol 0-1
Lokomotiv Tbilissi - Dinamo Moscova 2-1
ȚSKA Sofia -  BATE Borisov 1-0
Maccabi Haïfa - Kairat Almaty 2-1
Hibernians FC - FC Fehervar 0-1
Djurgardens IF - Europa FC 2-1
Inter Club Escaldes - Dundalk 0-1
Borac Banja Luka - Rio Ave 0-2
Piast Gliwice - TSV Hartberg 3-2
Sileks Kratovo - KF Drita 0-2
FK Kukësi - Wolfsburg 0-4
Shamrock Rovers - AC Milan 0-2
Standard de Liege - Bala Town 2-0
Aris Salonic - Kolos Kovalivka 1-2
Mura Murska Sobota - AGF Aarhus 3-0
Coleraine - Motherwell 2-2 (0-3 la lovituri de departajare)
Viking Stavanger - Aberdeen 0-2
Dunajska Streda - FK Jablonec 5-3
Osijek - FC Basel 1-2
Servette Geneva - Reims 0-1
Linfield - Floriana FC 0-1
TSC Backa Topola - FCSB 6-6 (4-5 la lovituri de departajare)
Honved - Malmö FF 0-2
Riga FC- SP Tre Fiori 1-0 

Loading...
ClickPoftaBuna.ro 0
1
ClickPoftaBuna.ro : 0
ClickPoftaBuna.ro 1