Chindia Târgoviște s-a impus în meciul de verificare cu Universitatea Craiova

Craiova a pierdut al doilea meci de pregătire din cele trei disputate în ultima săptămână

Programat în această seară (vineri, 12 iunie), în Baza Sportivă Lunca Jiului din Craiova, meciul de verificare dintre CS Universitatea și Chindia Târgoviște s-a încheiat cu victoria la limită (1-0) a oaspeților. S-au jucat două reprize, fiecare a câte o oră.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Valmir Berisha, în minutul 11.Acest meci s-a disputatîn locul partidei CS Universitatea Craiova - FC Botoșani, din etapa cu numărul 3 a Play-Off-ului Ligii 1, amânată după ce medicul grupării moldave a fost depistat pozitiv cu COVID-19. Cristiano Bergodi a folosit următorii jucători: 13. Pigliacelli (L. Popescu, min. 79) - 39. Mitran (Vlădoiu, min. 74), 33. Bălașa (Acka, min. 79), 15. Cosic (Gardoș, min. 79), 11. Bancu (cpt.) (Vătăjelu, min. 79) - 8. Mateiu (Qaka, min. 79), 10. Cicâldău (Ivanov, min. 79), 16. Nistor (Nițu, min. 87) - 22. Bărbuț (Gustavo, min. 74), 19. Koljic (A. Popescu, min. 87), 9. Ivan (Baiaram, min 69). Rezerve: L. Popescu - Gardoș, Vlădoiu, Vătăjelu, Qaka, Ivanov, A. Popescu, Nițu, Acka, Gustavo și Baiaram.De partea cealaltă, Viorel Moldovan a început disputa cu următorul ”11”: 25. Aioani – 2. Martac, 4. Benga, 18. Diallo, 3. Ioniță – 22. Rață, 94. Bic, 55. Dangubic – 20. Neguț, 48. Ivancic, 9. Berisha.Partida a fost arbitrată de Silviu Buzărnescu, ajutat la cele două linii de Radu Vitan și Adrian Marcu.