CFR Cluj a fost învinsă la Botoșani și ratează șansa de a urca pe locul 1

FC Botoșani a obținut o victorie mareFOTO: Sportpictures.eu

CFR Cluj a fost învinsă surprinzător la Botoșani și a ratat o nouă ocazie de a trece pe primul loc în Liga 1.

Campioana, CFR Cluj, a fost învinsă cu scorul de 2-1 în deplasare de FC Botoșani, după ce a condus cu 1-0. Partida a contat pentru etapa a 22-a a Ligii 1.

Scorul a fost deschis de Debeljuh, în minutul 2, după care moldovenii au egalat prin Papa, în minutul 31 și au trecut în avantaj prin reușita lui Roman, din minutul 37.

Degeaba au încercat ardelenii să ia cu asalt poarta gazdelor în repriza secundă, dar fie indecizia atacanților săi sau starea îngrozitoare ale terenului au făcut ca CFR Cluj să nu poată nici măcar egala. Astfel, ei au pierdut primul meci disputat în deplasare după mai bine de un an.