Andone şi Toşca, prieteni înainte de meci, după duşmani!

Andone şi Toşca

Betis Sevilla a încheiat la egalitate meciul cu Deportivo La Coruna, 1-1, din campionatul Spaniei, partidă în care Alin Toşca şi Florin Andone au fost integralişti. Cei doi români rivali pe teren s-au fotografiat înainte de joc, însă primul a fost faultat dur de atacant.

Pentru Betis a punctat Piccini, în minutul 70, iar Deportivo a egalat din penalti Borges, în minutul 90+3. Florin Andone a primit un cartonaş galben în minutul 33 pentru un fault asupra lui Toşca şi va fi suspendat pentru meciul cu Barcelona de duminca viitoare.

Meciul fusese programat iniţial la data de 3 februarie, dar a fost amânat din cauza vântului puternic,după ce părţi ale acoperişului de pe arena El Riazor au căzut pe teren.