Ce nebunie a fost pe banca de rezerve a portughezilor în ultimul minut de joc al finalei!

Cristiano Ronaldo nu poate să își mai țină emoțiile în frâu pe marginea terenuluiFoto: Twitter

Euro 2016 Franța - Portugalia 0-1 / Dramatism și bucurie dusă până la extrem! Portughezii au trăit la cote maxime ultimul minut al finalei de la Euro 2016, câștigată cu 1-0 în fața Franței, țara gazdă.

Înlocuit în prima repriză din cauza unei accidentări la genunchiul stâng, Cristiano Ronaldo s-a agitat teribil pe margine. Dacă ceilalți coechipieri abia mai puteau să rabde să nu intre în teren, Ronaldo l-a tras și l-a îmbrâncit de bucurie pe Fernando Santos, selecționerul portughez, și s-a prăbușit pe gazon atunci când arbitrul a pus capăt meciului. Fluierul de final a dat startul fiestei portughezilor care au reușit pentru prima dată să învingă Franța! Și în ce meci!

Cristiano Ronaldo sare pe Fernando Santos în timp ce selecționerul încerca să dea ultimele indicații

Atacantul portughez fusese înlocuit în prima repriză după ce Payet l-a lovit în genunchiul stâng

Cei doi depășiseră demult spațiul tehnic din fața băncii de rezerve

Cristiano Ronaldo a câștigat în acest sezon Liga Campionilor cu Real Madrid și Campionatul European cu Portugalia, turneu unde a marcat 4 goluri. Este marele favorit la Balonul de Aur