Portarul Tunisiei a fost trimis acasă de la Cupa Mondială 2018

Mouez Hassen a părăsit terenul după 15 minute, accidentatFOTO: Guliver/ GettyImage

Portarul Tunisiei, Mouez Hassen, nu va mai evolua la Cupa Mondială, după ce a suferit o accidentare la umăr în meciul cu Anglia, a anunţat staful medical al reprezentativei africane, citata de news.ro.

În vârstă de 23 de ani, Hassen este jucătorul formaţiei Nice, el fiind împrumutat la Southampton şi Chateauroux în ultimul an şi jumătate. El va pleca din Rusia în Franţa, unde va urma un tratament medical.

Reprezentativa Angliei a învins, luni, cu scorul de 2-1, selecţionata Tunisiei, într-un meci din Grupa G a Cupei Mondiale din Rusia, disputat la Volgograd. Ambele goluri ale englezilor au fost marcate de Harry Kane.

Hassen a ieşit de pe teren în minutul 15, fiind înlocuit de Ben Mustapha.