CM Rusia 2018

Citește cele mai noi știri despre Campionatul Mondial de Fotbal Rusia 2018. Vezi programul meciurilor, alcătuirea grupelor, rezultate live text și meciuri live. Află cine joacă cu cine în grupe, optimi, sferturi, semifinale și finală. Care este echipa care a câștigat trofeului Campionatului Mondial de Fotbal 2018. Vezi unde s-a jucat CM 2018, pe ce stadioane, cine a arbitrat fiecare meci de fotbal.

Franţa a ieşit campioană mondială pentru a doua oară în istoria ei, dar nu toată lumea e mulţumită în Hexagon.
Originile băieţilor lui Didier Deschamps sunt mai nou studiu de caz în presa mondială şi acest aspect a fost
Vicecampioana mondială Croaţia a revenit, luni la Zagreb, jucătorii fiind aclamaţi de sute de mii de oameni în
Kolinda Grabar-Kitaovic, președintele Croației, a fost cel mai mediatizat șef de stat în timpul Campionatului
Socotit a fi unul dintre liderii echipei de fotbal a Franței, campioană mondială după victoria cu 4-2 în finala cu
Bucurie fără margini în Paris, după ce naționala de fotbal a câștigat Campionatul Mondial din Rusia. Sute de mii
Federația de la Buenos Aires îi va plăti despăgubiri de două milioane de dolari lui Jorge Luis Sampaoli pentru ca
Clasați pe locul 3 la această ediție a Campionatului Mondial de fotbal, după victoria (2-0) din meciul pentru
A fost cel mai urmărit minut al finalei Campionatului Mondial de Fotbal FIFA Rusia 2018, când TVR 1 înregistra o
Membră a grupului Pussy Riot, Olga Kuratciova a postat un mesaj în care spunea că este pe gazon: ”Este cool aici
Președintele Croației, Kolinda Grabar-Kitarovic (50 de ani), a devenit unul dintre cei mai mediatizați șefi de
Campionatul Mondial 2018 se apropie de final, finala Franţa – Croaţia având loc duminică seară, la Moscova.
Federaţie Franceză de Fotbal a încasat 35 de milioane de euro de la FIFA pentru cucerirea
Campionatul Modial din Rusia s-a încheiat duminică (15 iulie), finala fiind câştigată de
În frunte cu Hugo Lloris, căpitanul echipei, și antrenorul Didier Deschamps, campionii
Se spune că pe teren, mai ales la un turneul final, nu joacă CV-ul sau valoarea din
Aflat la Bruxelles, belgianul Thibaut Courtois a aflat mai apoi că a fost desemnat cel
Două decenii au trecut de la titlul mondial cucerit de generaţia lui Zinedine Zidane, în
Vizitatorii site-ului ”L'Equipe” n-au dat mari șanse de a ajunge în finala CM echipei