Rugby/Farul a bătut Steaua în Ghencea

minge de rugby

RCJ Farul Constanţa a învins-o sâmbătă pe CSA Steaua Bucureşti cu scorul de 29-20, în Ghencea, într-un meci din etapa a opta a play-off-ului Diviziei Naţionale de rugby.

La pauză, Steaua a condus cu 17-7, dar în repriza secundă militariii au cedat fizic în faţa oaspeţilor.

Într-un alt meci, campioana CSM Ştiinţa Baia Mare a dispus de CS Dinamo Bucureşti cu scorul de 39-7. Meciul dintre RCM Timişoara şi CSU ''Aurel Vlaicu'' Arad va avea loc pe 22 septembrie.

În clasament, conduce CSM Ştiinţa Baia Mare, cu 76 puncte, urmată de CSA Steaua, 68 p, RCJ Farul, 60 p.

În faza play-out (etapa a VII-a), CS U Cluj a întrecut pe CS Poli Agro Iaşi cu 27-14, iar Ştiinţa Petroşani a învins pe CSM Bucovina Suceava cu 24-7. Partida RC Bârlad - CSM Bucureşti va avea loc pe 22 septembrie.