Pavel, eliminat şi la dublu de la BCR Open România

Trifu şi Pavel s-au distrat pe teren, dar au fost nevoiţi să se recunoască învinşi în faţa mai tinerilor lor adversari

Perechea formată din Andrei Pavel şi Gabriel Trifu a ratat, joi, calificarea în semifinalele turneului de dublu de la BCR Open România, dotat cu premii totale în valoare de 450.000 de euro.

Pavel şi Trifu au fost învinşi în sferturi de dublul format din Pablo Cuevas (Uruguay) şi Marcel Granollers (Spania), scor 7-5, 6-0, la capătul unei partide care a durat doar 56 de minute. Pavel şi Trifu vor primi un cec în valoare de 3.440 de euro şi 45 de puncte ATP.

Andrei Pavel a fost eliminat şi în proba de simplu de Pablo Cuevas, scor 6-3, 7-6 (2), acesta fiind ultimul meci oficial al românului într-un turneu de simplu.

Organizatorii BCR Open i-au pregătit lui Andrei Pavel un meci de retragere, în compania croatului Goran Ivanisevici. Evenimentul va avea loc sâmbătă, de la ora 19:00.