Rădoi s-a remarcat după numai 10 minute de joc atunci când l-a deschis perfect în adâncime pe Al Quahtani, cu o pasă de peste 40 de metri, iar vârful echipei saudite a deschis scorul.

Recitalul fostului stelist nu s-a oprit aici și câteva minute mai târziu a majorat avantajul echipei sale dintr-o lovitură liberă de la 35 de metri. Rădoi a șutat perfect, în vinclu, fără nicio șansă pentru portarul advers, aruncându-și în extaz atât banca de rezerve dar și pe comentatorul partidei.

Din păcate pentru român, Al Hilal a primit două goluri în repriza a doua, ambele din lovituri de pedeapsă, iar meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2. Al Hilal ocupă locul 4 în clasamentul ligii arabe, la 2 puncte de liderul Al Nasr, dar cu 3 meciuri mai puţin jucate.