Mutu a marcat în Fiorentina - Bari

Adrian Mutu
Adrian Mutu

Atacantul român Adrian Mutu a înscris pentru gruparea viola, în minutul 38 al partidei Fiorentina-Bari. Goian şi Melinte au fost rezerve, iar Radu Ştefan a fost integralist.

Adrian Mutu a început titular meciul Fiorentina - Bari, din etapa a 19-a a campionatului italian. Bari a deschis scorul în minutul 25, prin Barreto, iar Mutu a adus egalarea pentru Fiorentina în minutul 38. Fiorentina - Bari, 1-1, scor la pauză.

Acesta a fost cel de-al doilea gol reuşit de Adrian Mutu în 2010.

UPDATE 16.59 - Florenţa

Fluier final şi pentru Fiorentina - Bari încheiat cu scorul de 2-1. Au marcat pentru gruparea viola Mutu și Castillo.

UPDATE 16.57 - Palermo

Victorie pe teren propriu pentru echipa lui Goian. Palermo-Atalanta se încheie cu scorul 1-0. Românii de la Palermo au stat pe banca de rezerve.

UPDATE 16.55 - Udine

Fluier final pentru Udinese - Roma. Echipa lui Radu Ştefan, SS Lazio, încheie partida la egalitate, scor 1-1, iar românul termină meciul pe teren.

UPDATE 16.45 - Florenţa

În minutul 76 atacantul român Adrian Mutu este înlocuit de M.Gobbi.

Află pe adevărul.it cum au decurs ostilităţile, pas cu pas, pentru jucătorii români implicaţi în etapa din Serie A.

Rezultatele înregistrate duminică în etapa a 19-a din Serie A:

Fiorentina-Bari 2-1 (Mutu 38, Castillo 74 / Barreto 25)

Bologna-Cagliari 0-1 (Matri 66)

Genoa-Catania 2-0 (Suazo 36, Sculli 71)

Livorno-Parma 2-1 (Tavano 22, Lucarelli 62 / Dzemaili 68)

Napoli-Sampdoria 1-0 (Denis 71)

Palermo-Atalanta 1-0 (Cavani 70-penalty)

Udinese-Lazio 1-1 (Natale 27 / Floccari 16)

Duminică seară va avea loc derby-ul Juventus-AC Milan.

Clasament: 1. Inter 45p, 2. AC Milan 34p, 3. Juventus 33p,...5. AS Roma 32p, 6. Fiorentina 30p, 7. Palermo 30p,...15. Lazio 20p,...20. Siena 12p.