Liga I: CFR Cluj - Poli Iaşi 1-1

Cum s-au marcat golurile:

1-0, min. 8: Cadu a transformat un penalty obţinut de Nei, în urma unui fault al lui Munteanu.

1-1, min. 73: Bâlbă a înscris din lovitură de la 11 metri.

CFR Cluj a marcat şi în minutul 4, prin Nei, dar golul său a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Nei ar fi putut aduce victoria pentru CFR Cluj în minutul 89, dar şutul său de la 8 metri a trecut pe lângă poarta lui Brăneţ.

Politehnica Iaşi a ajuns la al patrulea meci consecutiv fără înfrângere, după 1-0 cu Universitatea Craiova, 2-0 cu Internaţional Curtea de Argeş şi 2-0 cu Ceahlăul.

CFR Cluj pierde primele puncte pe teren propriu în acest sezon, după ce câştigase primele patru jocuri. Singura echipă cu punctaj maxim pe teren propriu rămâne Rapid.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj a acumulat 17 puncte şi a ratat ocazia de a urca pe primul loc în clasament, ocupat de Rapid, în timp ce Politehnica Iaşi a adunat 14 puncte şi se află pe locul 8. Ardelenii se află pe poziţiile 2-3, la egalitate perfectă cu Unirea Urziceni.