Liga Europa - Şerif Tiraspol-Twente Enschede 2-0, în Grupa H

Gazdele au deschis scorul în minutul 41, prin Balima, şi l-au majorat în al patrulea minut de prelungire, graţie reuşitei rezervei Franca.

Şerif: Namaşco - Mamah, Tarknişvili, Nadson, Rodriguez - Corneencov, Rouamba - Balima, Erokin (Arbănaş 90+3), Diedhiou (Volkov 66) - Kuciuk (Franca 77). Antrenor: Leonid Kuciuk.

Twente: Boschker - R. Stam, Wisgerhof, Douglas, Carney - Brama (Tiote 59), K. Perez (Parker 58), Janssen - Stoch (De Jong 78), Nkufo, Ruiz. Antrenor: Steve McClaren.

În celălalt meci al Grupei H, Steaua a pierdut, acasă, în faţa lui Fenerbahce cu scorul de 0-1.

Clasament: 1. Fenerbahce 6p, 2. Twente 4p, 3. Şerif 4p, 4. Steaua 2p.

Etapa viitoare va avea loc la 5 noiembrie şi programează partidele Fenerbahce-Steaua şi Twente-Şerif.