Eliminarea Simonei Halep în primul tur de la Australian Open a fost şocantă pentru toată lumea. Regretul este cu
Duminică (22 ianuarie) n-a fost ziua românilor la Australian Open. Singura noastră reprezentantă rămasă pe tablou
Sorana Cîrstea a rămas singura jucătoare din România de la Australian Open. Cu un joc bun, foarte motivată, dar și
Jucătoarea de tenis Sorana Cîrstea, locul 78 WTA, s-a calificat azi în optimile de finală ale Australian Open, cea
Sorana Cîrstea, locul 78 WTA, va juca mâine în turul trei al probei de simplu feminin la Australian Open, primul
Cum poate “uita” Simona Halep mai repede eșecul de la Australian Open decât cu o relaxare de o zi la un salon de
Sorana Cîrstea, locul 78 WTA, a obținut o victorie importantă la Australian Open, eliminând-o pe Carla Suarez
Turneul de la Australian Open a început destul de slab pentru românce, dar dincolo de rezultatele de la Melbourne
Întoarsă din vacanţă, Simona Halep a dat un nou rateu în turneele de Mare Şlem şi a anunţat că se gândeşte la o
Casa de pariuri online Betano.com începe anul 2017 în forță, cu transmiterea în direct prin serviciul de
Zi tristă pentru Simona Halep la Australian Open. Românca a fost eliminată în primul tur. În faza secundă avem
Ana Bogdan este din nou revelaţia tenisului românesc la un turneu de Grand Slam. Jucătoarea în vârstă de 24 de ani
Serena Williams este foarte aproape de a scrie o nouă pagină de istorie. Dacă va câştiga
Sorana Cîrstea a scris o pagină de istorie, calificându-se pentru prima dată în optimile
Actuala ediţie a Australian Open a început cu 6 românce la start, dar după primele trei
Irina-Camelia Begu, Sorana Cîrstea, Horia Tecău, Florin Mergea şi Monica Niculescu vor
Sorana Cîrstea, numărul 78 WTA, a trecut uşor în primul tur de rusoaica Irina Kromaceva,
Simona Halep a fost eliminată, surprinzător, în primul tur la Australian Open, de Shelby
Mijlocul lunii ianuarie programează, în fiecare an, meciurile de la Australian Open. La