Simona Halep a fost eliminată surprinzător în primul meci de la Wuhan. Eşecul o poate face să piardă poziţia a
Simona Halep a dezamăgit la Wuhan. A doua favorită a turneului a fost eliminată la debut, luând doar trei
Marius Copil a debutat cu dreptul în China. El s-a calificat în optimile de finală la Shenzhen
Româncele au început prost săptămâna asiatică, cea în urma căreia sperăm să schimbăm actualul număr 1 WTA, prin
Campionii primei ediții a Laver Cup au făcut cu adevărat o fotografie de milioane de dolari. De 265.000.000 de
Cu o zi înainte de a împlini 26 de ani, tenismena noastră o va avea ca adversară pe letona în faţa căreia a
Simona Halep a recunoscut, la Wuhan, care este obiectivul pentru acest final de an.
Cu genunchiul făcut praf în iulie, la meciul cu Sorana Cîrstea, tenismena americana Bethanie Mattek Sands a
Tragere la sorți mai mult decât interesantă pe tabloul de dublu de la Wuhan. Trei dintre cele patru românce
Ajunsă de ieri la Wuhan, Simona Halep, a doua favorită a competiţiei WTA care va avea loc în zilele următoare a
Sorana Cîrstea a avut o zi neagră vineri la Seul. Ea a fost eliminată şi la simplu şi al dublu.
Simona Halep a plecat spre China, acolo unde va juca în următoarele două săptămâni, la turneele de la Wuhan şi
Învinsă surprinzător de Daria Kasatkina în turul secund de la Wuhan, Simona Halep a
Aventura chinezească a Soranei Cîrstea s-a oprit în turul secund la Wuhan.
Simona Halep, cap de serie numărul 2 la turneul WTA de la Wuhan, a avut un prim tur liber
Monica Niculescu s-a calificat pe tabloul principal al turneului de la Wuhan.
Marius Copil a fost omul zilei la Metz. Clasat pe locul 86 în ATP, românul l-a învins în
Maria Sharapova, deținătoarea a cinci titluri de mare șlem, este topită după fiul unei
Tenismena Sorana Cîrstea a obţinut o victorie lejeră în turul secund la Korea Open,