Gafeurul Stanca s-a relaxat la mall

simeon stalpnicul png

Răzvan Stanca nu este un fotbalist tipic, genul care după o victorie răsunătoare să petreacă în club până la orele dimineţii. Poate şi puţin supărat de faptul că el n-a prins o seară grozavă, încasând două goluri parabile în meciul cu israelienii, Stanca s-a dus după meci direct acasă, acolo unde îl aştepta superba lui nevastă, Mădălina.

Cei doi porumbei au ieşit însă ieri, la prânz, să profite de ziua liberă pe care Ilie Stan le-a dat-o jucătorilor săi. Răzvan şi Mădălina au mers la mall, pentru a se relaxa şi a vedea un film, părând mai îndrăgostiţi ca niciodată.

Frumosul cuplu n-a avut chef de cumpărături, astfel că ei n-au zăbovit mult timp la Baneasa Shopping City, suindu-se de grabă în BMW-ul X5 al portarului roş-albaştrilor

Soţii Stanca s-au cunoscut la Târgu Jiu, pe vremea când actualul stelist evolua la Pandurii. De-atunci, cei doi sunt nedespărţiţi, în această vară oficializându-şi relaţia.

Mai mult, Răzvan se ocupă şi de creşterea micuţului Raul, băiatul Mădălinei care provine dintr-o relaţie anterioară cu un om de afaceri din Târgu Jiu. Stanca l-a adoptat imediat pe micuţ, căruia îi face toate poftele. „Mă înţeleg foarte bine cu Raul, cred că mă iubeşte, pentru că deja îmi spune «tati»", a mărturistit Stanca.

Din păcate pentru el, perioada în care Stanca a fost titular la Steaua se apropie de sfârşit. Ciprian Tătăruşanu este complet refăcut şi îşi va relua locul în poartă chiar din etapa aceasta. Stanca a apărat 10 meciuri la rând în campionat, cupă şi Liga Europa, şi a primit 11 goluri.

COSTEA, CU ROŢILE ÎN SUS. Mihai Costea n-a avut o prestaţie reuşită şi a părut din nou picat de pe lună

GARDOŞ, RUPT DIN START. Gardoş a revenit aseară în echipă după o lună de pauză...  3 minute, apoi, afăcut ruptură musculară şi va sta o lună

DODEL LA BUSTUL GOL. După golul superb de 4-2, Tănase a arătat de ce este ţinta bombelor sexy din România

MARTINOVICI E PE VAL. Eroul Martinovici n-a mai fostnevoit să aplice vreo corecţie fizicăunui huligan. Joi, a jucat doar fotbal

«ILIESTA» ÎN TRIBUNĂ. Ilie Stan a părut să încurajeze echipa mai bine din tribune decât de pe banca tehnică. El a fost eliminat de arbitru în minutul 67