Șumudică l-a bătut pe Eto'o și e zeu în Turcia

Tehnicianul a văzut meciul din Liga a IV-a în cantonamentul lui Kayseri, iar jucătorii de acolo s-au îndrăgostit de giuleşteniFoto Click!

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Șumudică și cu Silviu Lung și Cristi Săpunaru titulari, a învins-o vineri seara pe Antalyaspor, scor 2-0, și a urcat pe locul 3 în Superliga turcă.

Victoria este cu atât mai importantă cu cât a fost obținută în fața unei echipe care i-a avut în componență pe Djourou, fost la Arsenal, Nasri, trecut pe la Manchester City, și Eto'o, fost la Barcelona. Camerunezul a suferit și un eșec personal în fața unui român, Lung apărându-i un penalty în minutul 65. Cristi Săpunaru a ieșit accidentat după doar 22 de minute.

"Cred că merit să fiu în Superlig și să rămân în Turcia. Veți auzi de Șumudică un pic mai des. Voi fi mereu în fruntea echipei. Și la victorie, și la eșec, care-i numai responsabilitatea mea! Știu cât de puternici sunteți voi, ziariștii”, a fost mesajul lui Șumudică la adresa jurnaliștilor.