S-a dat cu capul de bară!

Taylor a avut nevoie de copci

Încheiată 0-1, partida Newcastle – Sunderland a avut parte de un moment dramatic. Nu la gol, ci la o accidentare ce putea fi foarte gravă a unui jucător al gazdelor.

În vârstă de 28 de ani, fundaşul celor de la Newcastle, Steven Taylor, nu s-a mai gândit la consecinţe atunci când a sărit la cap, chiar lângă linia porţii, cu un atacant advers. Numai că spre ghinionul lui, Taylor, care joacă la Newcastle de 10 ani, s-a lovit cu capul de bară! Evident, echipa medicală a sărit imediat în ajutor şi, după 7 minute de tratament, timp în care i s-au pus copci la arcadă precum lui Doroftei în vremea când cucerea titluri mondiale la box profesionist, a revenit pe teren, în aplauzele fanilor, care au apreciat spiritul lui de sacrificiu!

Din păcate pentru gazde şi pentru Taylor, Sunderland s-a impus cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat în ultimul minut de Adam Johnson.

Taylor a avut nevoie de copciFoto: Gulliver/ Getty Images