Astra a devenit campioană de Paște! Steaua a făcut doar egal cu Pandurii

Gorjeanul Hora a dus titlul la Giurgiu prin golul marcat SteleiFOTO: Sportpictures.eu

Steaua a încheiat la egalitate, 1-1, cu Pandurii Târgu Jiu, în penultima etapă a Ligii I, astfel că Astra a cucerit matematic titlul de campioană în Liga 1!

Echipa lui Gigi Becali a pierdut chiar de Paste orice șansă la titlul de campioană a României la fotbal! Steaua a încheiat la egalitate, 1-1, meciul cu Pandurii Târgu Jiu, acest rezultat făcând pe Astra Giurgiu campioană matematic!

Pe o Arenă Națională aproape goală, Pandurii au deschis scorul prin Hora în minutul 61, gazdele egalând în minutul 69, prin Enache.

Mâine va avea loc partida Astra - Dinamo, dar meciul contează doar pentru palmares, Astra CUCERIND PRIMUL TITLU DE CAMPIOANĂ din istoria sa.