Ionuţ Popa, antrenorul echipei ACS Poli Timişoara, a fost vizibil afectat de eşecul usturător (0-7) înregistrat
Fotbalul românesc va afla luni, 23 octombrie, numele noului președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal.
Partida de la Sibiu dintre Hermannstadt şi Dacia Unirea Brăila a avut o pauză de un minut şi jumătate, oaspeţii
Sebastian Ghinga, de la Sepsi, a declarat că "fluieraşul" meciului cu Juventus, Ionuț Coza, l-a jignit dur.
Selecţionerul Cosmin Contra a anunţat lotul preliminar al jucătorilor români ce evoluează în străinătate, "
Antrenorul FCSB, Nicolae Dică, a declarat că Denis Alibec, exclus din lot pentru gesturile nesportive de la meciul
Deportivo La Coruna a anunţat că jucătorii Florin Andone şi Costel Pantilimon au fost convocaţi de principiu
Românul a marcat în faţa celor de la Braga şi a dus trupa din Razgrad pe primul loc al grupei C a Ligii Europa.
Ţinut rezervă, Harlem Gnohere a avut nevoie de numai 22 de secunde pentru a deschide scorul în deplasarea de la
Alexandru Pelici, antrenorul liderului ligii secunde, AFC Hermannstadt, a scos deja o melodie și promite un
Gigi Becali a fost euforic la finalul meciului câştigat de FCSB cu 2-1 împotriva israelienilor de la Hapoel Beer-
Bucureștenii de la FCSB au învins cu ajutorul arbitrilor cu 2-1 în Israel și domină grupa în Liga Europa.
Duminică seară, FCSB a spulberat-o cu 7-0 pe ACS Poli Timişoara într-un meci în care cel
Mâine se va alege preşedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Gino Iorgulescu, omul încă
CS U Craiova a învins Chiajna, 2-1, victoria venind după o gafă imensă a lui Manasse.
Vedeta lui Dinamo Kiev, Domagoj Vida, a avut un duel aerian cu un adversar de la Young
Fundaşul lui Ludogoreţ Razgrad, Cosmin Moţi, a înscris un gol în meciul câştigat, în
FCSB a invins-o pe Hapoel Beer-Sheva (2-1) în Israel cu ajutorul dublei de senzaţie
Leo Messi a luat o pastilă de glucoză în timpul meciului pe care Barcelona l-a jucat