Speranțe pentru Europene! Ponor a luat 2 medalii de aur la Cupa Mondială

simeon stalpnicul png

Vești bune de la gimnastică. Revenită în concursuri, Cătălina Ponor a cucerit două trofee extrem de importante la Cupa Mondială de la Baku.

Gimnasta Cătălina Ponor a câştigat medaliile de aur la bârnă şi la sol la Cupa Mondială de la Baku, ea fiind singura reprezentantă a României în finalele competiţiei.

La sol, Cătălina Ponor a fost notată cu 13,433 (13,233 în calificări), iar la bârnă a primit nota 13,833 (14,233 în calificări), cucerind medaliile de aur la ambele aparate.

Anamaria Ocolişan a ratat finalele, la fel şi cei cinci gimnaşti tricolori prezenţi la Baku - Cristian Băţagă, Vlad Cotuna, Adelin Kotrong, Laurenţiu Nistor şi Andrei Ursache.

La Cupa Mondială de la Baku se află în competiţie 120 de gimnaşti (85 de băieţi şi 35 de fete) din 21 de ţări.

Etapa de Cupă Mondială de la Baku reprezintă un test important înaintea Campionatelor Europene de la Cluj-Napoca, programate în perioada 19-23 aprilie.

Înscrie-te în StarManager, fă-ți echipă și antrenează stelele fotbalului european din Liga Campionilor. Poți câștiga premii de etapă sau unul din marile premii puse în joc la finalul competiției!