m.click.ro

top sombra

FOTO: 700 de oameni stau în trenuri înzăpezite de peste 40 de ore

Sergiu Costin  şi colegii săi, în  gara de la Galaţi

Sergiu Costin şi colegii săi, în gara de la Galaţi

Confuzie, teamă şi o doză mare de dezinformare, cam acestea sunt cuvintele de ordine din cele două trenuri blocate în câmp, la 7-8 kilometri de Făurei. Oamenii sunt nemâncaţi, au stat o bună vreme în frig şi n-au mai dormit de luni dimineaţă.

De ore în şir, cele două garnituri blocate în nămeţi - una venită dinspre Constanţa, cealaltă care se îndrepta către Braşov - aşteaptă o soluţie salvatoare din partea autorităţilor feroviare. Din păcate, nimeni nu ştie ce se întâmplă.

"Mergem o jumătate de kilometru înainte, apoi ne întoarcem înapoi o jumătate de kilometru. Nu mai înţelegem nimic. Ni se spune mereu să stăm liniştiţi că problema se va rezolva", spune un pasager din tren care ar fi trebuit să ajungă la Ploieşti pentru a prinde o cursă către Danemarca.


Cei de la CFR Călători nu au reuşit să-i convingă că sunt stăpâni pe situaţie, aşa cum nici pe noi nu ne-au convins cei de la Dispeceratul din Galaţi.

"Nu ştim când vom rezolva problema, încercăm să-i aducem la Galaţi, după care să formăm o altă garnitură care să plece spre Ploieşti, dar prin Mărăşeşti. Facem toate eforturile, am apelat şi la ISU, avem patru locomotive acolo, sperăm să rezolvăm problema", spune dispecerul.


Până atunci, oamenii din tren încep să strige de disperare, nu mai folosesc toaletele pentru că sunt murdare, iar de atipit nici nu poate fi vorba.



Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    TOP STIRI

    404 Not Found

    Not Found

    The requested URL /box/mostGlobalClick was not found on this server.

    Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

    widget anuntexpres.ro - 5 articole
    Campania din Inimă pentru copii Horoscop

    Trimite unui prieten!




    top down