m.click.ro

top sombra

Cel mai rapid smartphone, gata să doboare supremaţia Nexus One?

Nexus One

Nexus One

Nexus One, bijuteria celor de la Google, ar putea fi detronat din poziţia de lider în clasamentul celor mai rapide smartphone-uri de pe piaţă.

Cu o grosime de numai 11, 5 mm și cântărind în jur de 130 de grame, Nexus One și al său procesor Snapdragon, tactat la 1 Ghz, este cel mai rapid smartphone existent pe piață.

Se pare că nu pentru mult timp, ultimele zvonuri despre "jucăriile" celor de la HTC indicând posibila lansare a unui nou smartphone.

Compania taiwaneză, renumită pentru terminalele sale echipate cu procesoare foarte puternice, dorește mult mai mult, și se pare că deja lucrează la un nou smartphone, cu nume de cod Olympian, ce va fi propulsat tot de un procesor Snapdragon, mult mai puternic, acesta fiind tactat la 1.5 Ghz.

Botezat HTC Scorpion, noul smartphone va rula sistemul de operare Android, versiunea 2.2, și va beneficia de suport WiMAX, tehnologie răspândită mai mult în SUA și Asia.

Cât de real este acest zvon, rămâne de văzut. Cert este că avem la ce visa în următoarele luni din 2010.

Sursa

Mai citeşte:

Nexus One, rivalul lui iPhone - VIDEO


Vezi galerie foto cu Nexus One,
primul telefon Google




Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 

    TOP STIRI

    404 Not Found

    Not Found

    The requested URL /box/mostGlobalClick was not found on this server.

    Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

    Trimite unui prieten!




    top down